• 0.232.4636391 - 0.530.2071908
  • Dr.Mustafabey Caddesi NO. 30 K.2 D.5 ALSANCAK/İZMİR
Sıkça Sorulan Sorular
Kimler Pilates Yapabilir ?

  Pilates, vücudun merkezini güçlendirip, denge ve koordinasyonu artırarak stresi azaltmaktadır. Egzersiz güvenli ve kontrollü yapıldığından her yaş ve herkes için uygundur. Vücudumuzu tanımamızı sağlar. Üzerimizde günlük hayatımızda hissedeceğimiz farklar yaratır.

Ne kadar zamanda sonuç alırım?

  Pilateste net, kalıcı ve hızlı sonuç almak için stüdyomuza geldiğinizde yaptığımız vücut analizinize istinaden yapılan konsültasyonda haftalık ders saat programınızı belirleyerek yapacağımız çalışmayla kısa zamanda somut sonuçlar elde edilmeyi hedeflemekteyiz. Pilateste devamlılık sonuç almak için en önemli unsurdur.Joseph Pilates'in de söylediği gibi ‘10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek, 30 derste ise tamamen yeni bir vücuda sahip olacaksınız’

Pilates boy uzatır mı ?

  Gelişimini tamamlamış bir kişinin boyunun uzaması elbette ki biyolojik olarak mümkün değildir. Ancak egzersiz yapan kişide duruş bozukluğu veya hareketsizlikten kaynaklanan kaslarda zayıflama varsa "maalesef çok sık rastlanan bir durumdur" , bu problemler doğru egzersizlerle giderilerek kişinin kullanamadığı boy farkı kişiye geri kazandırılır. 

Pilates kilo verdirir mi ?

  Pilates başlı başına kilo verdirmez. Kilo problemi olanların mutlaka beslenme düzenine dikkat etmeleri ve kardiyovasküler egzersiz yapmaları gerekmektedir.Bu konuda stüdyomuzda gerekli yönlendirmeleri yapmaktayız. Doğru beslenme ve kardiyovasküler egzersiz ile birlikte yapılan pilates egzersizleri , sarkma olmadan, kalıcı bir şekilde vücudun toparlanmasını, sıkılaşmasını sağlar.

Kimler pilates yapabilir ?

  Pilates, vücudun merkezini güçlendirip, denge ve koordinasyonu artırarak stresi azaltmaktadır. Egzersiz güvenli ve kontrollü yapıldığından her yaş ve herkes için uygundur. Vücudumuzu tanımamızı sağlar. Üzerimizde, günlük hayatımızda hissedeceğimiz farklar yaratır.

Spora gidiyorum neden sonuç alamıyorum?

  Başlangıçta bilinmesi gereken birkaç temel husus vardır:

BİRİNCİSİ; değişiklikler bir gece içinde olmayacaktır. 3 Ay sonra nerede olacağınızı hayal etmeli ve öncelikle küçük hedefleri gerçekleştirmeyi planlamalısınız. Pilates ve Fitness yaparak,  en iyi sonuçları almak için, kararlı, doğru ve bilimsel hareket edilmelidir.

İKINCİ OLARAK; daha sağlıklı olmak istiyorsanız tüm yaşamınız boyunca alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Dünyada milyonlarca insan, kilo vermek, almak veya daha sağlıklı olmak ve formda kalmak için, Pilates, fitness ve aerobik egzersizlere başlamakta fakat daha sonra terk etmektedir. Böyle olunca da tekrar başlanılan yere dönülmekte ve moralmen olumsuz yönde etkilenilmektedir.

ÜÇÜNCÜ OLARAK; bilgi sahibi olmalı ve bu bilgilerinizi sağlam bilimsel temellere dayandırmalısınız. Bunu elde edebilmek için kitap ve dergiler takip ederek, soru sorunuz ve farklı egzersiz ve aktiviteleri deneyiniz.

  Sonuç olarak, herkesin genetik yapısı kollarının çok büyük ölçülere ulaşmasına veya koşuda dünya rekoru kırmasına izin vermez. Onun için, sahip olduklarınızı geliştirme felsefesini güdün, sahip olmadıklarınız için umutsuzluğa kapılmayın. Tüm hayatınız boyunca yapacağınız sağlıklı ve bilinçli spor, yaşam zevkinizi ummadığınız derecede arttıracaktır.

Spor Yapıyorum Ağrım Olmuyor Acaba Çalışmıyormuyum...?

  Ağrılar, kaslarımıza aşırı yüklenme sonucundaki gerilme ve zedelenmelerden kaynaklanır.Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki, ağrılar, kişinin spordan uzaklaşmasına sebep olmamalıdır. Yetersiz ısınma ve soğuma, çok fazla egzersiz, YANLIŞ EGZERSİZLERIN SEÇILMESİ, AĞRILARIN TEMEL NEDENİDİR. Egzersiz sonrası kas ağrılarının nedeni; düzenli yemek yememeye, yeterli  uyumamaya bağlı da olabilir. Tüm bu temel kurallara uyduğumuz sürece, spor; fiziksel performansınızı geliştirecek, yaşam kalitenizi artıracak ,stresle başa çıkmanıza ve yaratıcı gücünüzün artmasına yardımcı olacaktır.Size iyi bir fiziksel görünüş sağlayacak,  zihinsel kapasitenizi geliştirecek, bol enerji verecek ve hayattan zevk almamıza sebep olacaktır. Bunlar, burada sayabildiğimiz yararları… Sayamadığımız pek çok diğer yararı da, siz spor yaptıkça zaten gözlemleyeceksiniz.

ALSANCAK PILATES STUDIO OLARAK EĞITIMLI VE DENEYIMLI KADROMUZLA BIZ HAZIRIZ...!!!